نمایش محتوا نمایش محتوا

قوانین ومقررات بهداشتی در مسافرت های هوایی :

 مسافران بیماری که مشمول یکی از گروههای زیر میگردند، باید قبل از خرید بلیت فرم پزشکی خود را پس ازتکمیل و تایید پزشک معالج به تایید پزشکی شرکت هواپیمایی مربوطه برسانند.

· بیماری های خونی

· بیماری های قلبی و عروق

· بیماران مبتلا به سکته قلبی تحت درمان

· بیماران تحت درمان بعد از عمل جراحی

· هر نوع شکستگی استخوان

· بیماریهای ریوی از قبیل آسم )تنگی نفس(  و غیره

· بیماریهای عفونی مانند  )سینوزیت حاد ) و  یا واگیردار ) سرخک و غیره(

· بیماریهای اعصاب  )مانند صرع(

· بیماریهای مغزی و پاراپلژی

· سوختگی و عفونت ناشی از آنبیمارانی که به تشخیص پزشک معالج احتیاج به اکسیژن مصنوعی و همراه  )پرستارو پزشک ( داشته باشند.

خانم های باردار:

مسافرتهای کوتاه مدت و داخلی برای خانمهای باردار تا 32 هفتگی به شرط ارایه گواهی پزشک و تعیین تاریخ تقریبیوضع حمل مجاز میباشد. در مسافرتهای طولانی و بین المللی گواهی پزشک مربوط ، مبنی بر بدون اشکال بودن پرواززنان باردار باید قبلاً به تایید قسمت پزشکی شرکت هواپیمایی مربوطه برسد.

به این نکات بهداشتی در سفر توجه داشته باشید :

 · یک جعبه دارویی همراه خود ببرید :اول یک جعبه کمک های اولیه سفر ایجاد کنید که حاوی داروهاییکه اعضای خانواده به طور مرتب مصرف میکنند و نیزداروهای برای بیماریهای ناگهانی مانندگرفتگی بینی یا دانه های پوستی باشد . در این جعبه دارویی یک داروی تب بُر، یک داروی آنتی هیستامین،باند و یک پُماد آنتیبیوتیک موضعی هم قرار دهید . داروی ضد اسهال برای موارد اسهال مسافرتیتوصیه نمیشود. در این مورد بهتر است با پزشک خود در مورد آنتی بیوتیک هایی که عفونتهایباکتریایی عامل اسهال مسافرتی را درمان میکنند، مشورت کنید .

·  به مشخصات محل مورد نظر برای مسافرت خود، توجه کنید: همچنین والدین به ویژگی های خاص سفرخود هم توجه داشته باشند؛ مثلا اگر به نقاط آفتابی سفر میکنید، کرم ضد آفتاب با خود ببرید، یا برایتسکین درد ناشی از آفتاب سوختگی، ژل ٱلوئه ورا (Aloe Vera) همراه داشته باشید . اگر در حین سفر،مدت درازی را در محیطهای سرباز و طبیعی میگذرانید، پشه بند و کرمهای دافع حشرات و داروهایتسکین دهنده آسیب ناشی از گزش به همراه داشته باشید .

·  ویژگی های وسیله ی سفر خود را در نظر بگیرید :درباره موارد بهداشتی وسیله سفر خود هم فکر کنید،مثلا اگر با هواپیما سفر میکنید، ممکن است به علت تغییر فشار هوا دچار درد گوش شوید . شیردادن بهیک کودک کم سن در حین بلند شدن و فرود آمدن هواپیما، با ایجاد حالت مکیدن و فرو دادن در اومیتواند به تسکین درد گوش کمک کند و در کودکان بزرگ تر جویدن آدامس یا باد كردن آدامس بادکنکیمیتواند این درد را رفع کند . اگر کودک شما به "بیماری حرکت " (motion sickness) حساس است،او را در وسط هواپیما روی بال ها ننشانید . بیماری حرکت باعث ایجاد حالت تهوع در کودک داخل وسایلنقلیه متحرك می شود.

·  به مراکز درمانی یا پزشک دسترسی داشته باشید :هنگامی که جایی را برای اقامت در محل سفرتانرزرو میکنید، بهتر است محلی را انتخاب کنید که نزدیکترین فاصله را با یک درمانگاه اورژانسداشته باشد . شماره تلفن پزشک خود را همراه داشته باشید تا در صورتی که سئوال پزشکی داشته باشید،بتوانید با او تماس بگیرید